GRYZAKI - SZCZENIAKI I MAŁE RASY 

Pies powinien gryźć, bowiem tylko w ten sposób uda się utrzymać jego zęby w należytej kondycji. Często zapomina się o tym, gdy jest jeszcze szczeniakiem i gdy nie ma jeszcze problemów z kamieniem. W trosce o malucha i w dobrej wierze wybiera się miękkie przysmaki i mokrą karmę. Zupełnie nieświadomie można doprowadzić do sytuacji, w której pies nie mając nigdy kontaktu z twardszymi przysmakami, tudzież karmą, kiedy dorośnie, kierując się wygodą i przyzwyczajeniem nie będzie przejawiał entuzjazmu względem gryzienia czegokolwiek, co mogłoby pomóc w oczyszczeniu zębów zalepionych kamieniem.

Co podawać szczeniakom, którym ledwo co wyszły pierwsze zęby?

Poniżej przedstawiamy kilka przysmaków, które bez strachu można podawać maluchom. Nie wszystkie gryzaki nadają się dla ich delikatnych jeszcze pyszczków, a warto oswajać je z twardymi gryzakami od samego początku. Płaty mięsne mają jeszcze tą zaletę, że są one całkowicie przyswajalne i delikatne - szczególnie lepiej karmione  czerwone mięsa. Gdy dorosną i pojawi się drugi komplet stałych zębów - skóry, ścięgna i poroża staną się ich ulubionymi zabawkami. Oprócz higieny pyska gryzaki zapewniają psu wyciszenie i zupełnie przy okazji nieco więcej czasu dla siebie psim rodzicom. :)

Mięsa w formie płatów świetnie sprawdzają się także w przypadku małych ras, które szczególnie narażone są na obecność kamienia. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl